Dieta Ketogeniczna

Dieta ketogeniczna, często nazywana dietą keto, to model odżywiania, w którego jadłospisie główną rolę gra tłuszcz, a bardzo mocno ograniczone są węglowodany. Poprawia wrażliwość tkanek na insulinę, stąd zalecana jest osobom z insulinoopornością, cukrzycą typu 2 czy hipoglikemią reaktywną. Założeniem diety jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy – czyli stan, w którym organizm czerpie energię z ciał ketonowych (powstałych z rozpadu tłuszczów), a nie z glukozy. By doprowadzić do tego etapu, konieczne jest zastosowanie specyficznego podziału makroskładników: 75-80% dostarczanych kcal powinna pochodzić z tłuszczy, a 20-25% z białek i węglowodanów.

 

Konsekwentne stosowanie diety ketogenicznej ma wiele korzyści zdrowotnych, między innymi zapewnia: lepsze funkcjonowanie mózgu, brak napadów głodu, zwiekszoną energię oraz oczywiście redukcję masy ciała.

 

Menu diety ketogennej w naszej ofercie składa się z 3 poisłków i oparte jest przede wszystkim na produktach bogatych w dobrej jakości tłuszcz jak oleje tłoczone na zimno (lniany, dyniowy, konopny, rydzowy, z ostropestu i wiele innych), oliwa, awokado, jaja, orzechy i pestki, masła orzechowe, mięso, ryby czy nabiał. Nasza dieta może być stosowana zarówno przy adaptacji do stanu ketozy, jak i w pełnej ketozie.

 

Przed przejściem na dietę ketogeniczną, zalecamy konsultację z lekarzem, by upewnić się, że stan zdrowia pozwala na korzystanie z tak specyficznego menu.

 

Dostępne opcje kaloryczne (w każdym przypadku 3 posiłki): 1000 kcal, 1200 kcal, 1400 kcal, 1600kcal, 1800kcal, 2000kcal.

Kaloryczność

Wykluczenia

Kalendarz

grudzień 2021
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.

Podsumowanie

Liczba dni
0
Cena za dzień
Wykluczenia
Do zapłaty
0